Udostępnij:

Koksownia Częstochowa Nowa partnerem akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża dla dzieci

Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

2018-11-20 12:20:00

Już 2 grudnia (niedziela) br. o godz. 15.00 i 17.00 w Klubie Politechnik w Częstochowie odbędzie się charytatywny spektakl teatralny dla dzieci pt. „Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci”. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie. Partnerem imprezy została m.in. Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie organizuje imprezę charytatywną mającą na celu pozyskanie środków finansowych i rzeczowych dla dzieci z rodzin najuboższych. Każdego roku z jego pomocy korzysta ok. 800 dzieci. W ramach wydarzenia „Teatr Króla – Profilaktyka Uzależnień i Edukacja” zaprezentuje wyjątkowy spektakl „Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci", którego główny bohater koń Leo zawsze marzył o byciu popularnym i lubianym. W dniu swoich urodzin natrafia na reklamę programu telewizyjnego. Zachęcony obietnicą przemiany w jednorożca postanawia zaufać prowadzącemu. W efekcie podpisuje niekorzystną umowę, która zmieni całe jego życie...

W czasie spektaklu koń Leo, dzięki wydarzeniom fabularnym i przy pomocy widzów, poznaje wartość przyjaźni. Pojmuje, że jest znacznie cenniejsza od sławy. A właściwe zachowanie względem rodziców jest ważniejsze niż bycie popularnym.

Opracowanie:
Scenariusz: Remigiusz Pilarczyk
Reżyseria: Remigiusz Pilarczyk
Muzyka: Kamil Gędziarski
Scenografia: Polina Lepakhina
Autor plakatu: Marta Edmunds – Pilarczyk

„Czerwonokrzyska Gwiazdka” to ogólnopolska akcja pomocy świątecznej  Polskiego Czerwonego Krzyża kierowana do najuboższych, rodzin wielodzietnym , osób samotnie wychowujących dzieci,  bezrobotnych, bezdomnych i chorych . Pomoc dociera również do  schroniska, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK. W ramach akcji organizowane są zbiórki  w sklepach oraz zbiórki uliczne. Wolontariusze zbierają datki do specjalnych puszek kwestarskich. 


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności Grupy stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawstwa Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

Grupa świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu oraz produktów węglopochodnych Produkcja koksu oraz produktów węglopochodnych

Grupa jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych Produkcja wyrobów swobodnie kutych

Ten segment działalności Grupy obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Tan obszar działalności Grupy obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

Instalacje elektryczne i AKPiA Instalacje elektryczne i AKPiA

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego. Usługi