Biuletyn BHP

Paweł Marczak finalistą konkursu „Poznaj i przestrzegaj przepisy BHP”

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pan Paweł Marczak, Specjalista ds. Kontroli Jakości w spółce ZARMEN zajął wysokie III miejsce w finale konkursu organizowanego przez ArcelorMittal Poland. W 3 - etapowych zmaganiach wzięło udział prawie 1000 pracowników AMP i firm zewnętrznych pracujących na terenie oddziałów AMP.

Dnia 28 kwietnia 2017 roku w kinie „Odrodzenie” odbył się wielki finał konkursu „Poznaj i przestrzegaj przepisy BHP” organizowanego przez ArcelorMittal Poland. Pan Paweł Marczak był jedynym zawodnikiem z firmy zewnętrznej wśród finalistów. Po zmaganiach konkursowych odbyła się część artystyczna w ramach „Dnia Bezpieczeństwa 2017”.

Celem konkursu było pogłębienie wiadomości wśród załogi AMP Oddział w Zdzieszowicach, Koksowni Kraków oraz firm zewnętrznych pracujących na terenie Zakładów w tym spółki ZARMEN w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, stosowania bezpiecznych metod pracy, poszerzania profilaktycznego działania w kierunku zmniejszenia wypadkowości poprzez eliminację zagrożeń.

Konkurs składał się z trzech etapów: eliminacji, półfinału oraz finału. W pierwszym i drugim etapie uczestnicy odpowiadali na pytania testowe jednokrotnego wyboru. Natomiast finał składał się z dwóch części, w których zawodnicy odpowiadali ustnie na wylosowane przez siebie pytania.

Serdecznie gratulujemy Panu Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym w przyszłości.


Jeśli bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu to, wszystko jest na swoim miejscu

Najważniejszym priorytetem od początku działalności Grupy Kapitałowej ZARMEN, jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Poprzez szereg aktywności skierowanych bezpośrednio do kadry pracowniczej, firma systematycznie i z sukcesem podnosi poziom bezpieczeństwa w pracy. Z nowo przyświecającym GRUPIE ZARMEN hasłem - Jeśli bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu to, wszystko jest na swoim miejscu – firma buduje pozytywny wizerunek, jako bezpiecznego pracodawcy.W poniższych materiałach znajdziecie Państwo m.in. :

  • niezbędne informacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • informacje z zakresu zarządzania bezpieczeństwem pracy,
  • wiedzę na temat podnoszenia kultury bezpieczeństwa pracy wśród pracowników,
  • informacje związane z szeroko pojętym dbaniem o zdrowie,
  • interpretacje nowych regulacji prawnych oraz polskich norm,
  • ciekawostki ze świata przemysłu.


Biuletyn Listopad 2017

W najnowszym numerze biuletynu prezentujemy m.in. zasady dotyczące: bezpiecznej pracy na torach kolejowych, przechodzenia przez tory kolejowe oraz zabezpieczenia torowiska podczas remontów. Wyjaśniamy do czego służy koc gaśniczy, pokazujemy jak go używać i przedstawiamy jego zalety oraz wady.


Biuletyn Październik 2017

W październikowym numerze biuletynu dla pracowników GRUPY ZARMEN prezentujemy m.in. informacje nt.: gdzie montowane są bariery ochronne oraz ich zastosowania, a także naprawy, konserwacji i przeglądów, gaśnic oraz sprzętu ppoż.


Biuletyn Wrzesień 2017

W publikacji znajdą Państwo informacje m.in. o: sposobach przechowywania i bezpiecznym korzystaniu z ciekłych materiałów niebezpiecznych, Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego (IBP) – z czego się składa i co powinna określać, izolacji energii i substancji niebezpiecznych oraz schemacie postępowania w trakcie izolacji, a także o zasadach postępowania z raną w której znajduje się ciało obce. Zapraszamy do lektury.


Biuletyn Sierpień 2017

W najnowszym numerze biuletynu prezentujemy wykaz czynników i procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym i mutagennym, pokazujemy jak się przed nimi chronić i analizujemy obowiązki pracodawcy w tym zakresie. Dodatkowo w sierpniowym numerze znajdą Państwa również, m.in.: informacje o Systemie Sygnalizacji Pożarowej (SSP).


Biuletyn Lipiec 2017

W lipcowym numerze biuletynu dla pracowników GRUPY ZARMEN prezentujemy m.in. informacje na temat: prac szczególnie niebezpiecznych i ich rodzajów, obowiązków pracodawcy wobec pracowników przy wykonywaniu prac szczególnie niebezpiecznych, a także sposobów przechowywania, magazynowania oraz transportu butli.


Biuletyn Czerwiec 2017

W publikacji znajdą Państwo informacje m.in. o zasadach: bhp dotyczących wykonywania prac na wysokości, ewakuacji z budynku w razie wystąpienia pożaru, a także postępowania z ranami z wbitym ciałem obcym. Zapraszamy do lektury.


Biuletyn Maj 2017

W majowym numerze biuletynu, znajdą Państwo informacje m.in.: o programie Grupy Kapitałowej ZARMEN pt. „Minuty dla Bezpieczeństwa”, obsłudze i konserwacji urządzeń wymagających uprawnień wydawanych przez Urząd Dozoru Technicznego oraz o tym, czym jest tzw. trójkąt spalania.


Biuletyn Kwiecień 2017

W najnowszym numerze biuletynu prezentujemy m.in.: zasady i wymagania dla dróg transportowych i komunikacyjnych, skutki pożaru dla zakładu pracy oraz czym jest system 5S.


Biuletyn Marzec 2017

Tym razem w publikacji poruszony zostanie temat odpowiedzialności osób kierujących pracownikami za bezpieczeństwo, a także toksycznych oparów powstających podczas pożaru.


Biuletyn Zdrowie na Wakacjach

Wakacje w dużym stopniu zależą od naszego dobrego samopoczucia. Dlatego warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu i przestrzegać kilku podstawowych zasada. Zapraszamy do lektury.

Biuletyn Trenuj z Głową – Najmodniejsze Spoty na Wiosnę

W publikacji znajdą Państwo informacje oraz ciekawostki dotyczące uprawiania najpopularniejszych aktywności fizycznych takich, jak: bieganie, pływanie czy fitness.


Biuletyn Pracuj i Trenuj z Głową – Kontuzje w Pracy i Sporcie

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją na temat kontuzji w pracy i sporcie. W materiale znajdą Państwo m.in. odpowiedzi na pytania czym jest kontuzja, jakie są przyczyny jej powstawania oraz dlaczego nie należy lekceważyć nawet najmniejszych urazów