Udostępnij:

Koksownia Częstochowa Nowa z nową ofertą sprzedaży koksu opałowego #ZaopatrzSięNaCzas

Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

2022-07-13 15:00:00

Koks opałowy znakomicie sprawdza się w piecach i kotłach w budynkach publicznych, jak i w prywatnych gospodarstwach domowych. 

Obecnie koks opałowy jest łatwiej dostępnym materiałem, niż np. węgiel standardowy czy ekogroszek. Do tego jest on o 20% do 30% bardziej wydajny od węgla, przez co w dzisiejszych warunkach opalanie koksem będzie dużo tańsze niż węglem.

Oprócz tego przy spalaniu koksu nie powstaje dym, a tym samym nie powoduje smogu ponieważ koks składa się w około 90% z czystego węgla pierwiastkowego. 

Koks opałowy jest zatem perspektywicznym materiałem grzewczym, który stopniowo będzie wypierał węgiel z rynku produktów opałowych.
 

Koksownia Częstochowa Nowa oferuje:

  • koks groszek 10-30 mm w cenie 2200 zł/t
  • koks 30-60 mm w cenie 2500 zł/t
     

Parametry jakościowe:

  • wartość opałowa: min. 27 000 kJ/kg
  • zawartość wody: max. 7%
  • zawartość popiołu: max. 12%
  • zawartość siarki: max. 0,8%

Minimalny załadunek ok. 25 ton.


W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zamówienia wraz z podaniem szczegółowych danych zamawiającego i rodzaju oraz ilości koksu na adres e-mail: biuro-handlowe@koksownianowa.pl lub telefonicznie pod nr +48 343 890 746.

Po potwierdzeniu zamówienia otrzymują Państwo fakturę pro-forma do dokonania wpłaty za koks. Po potwierdzeniu wpłaty umawiany jest termin odbioru zamówienia. 
 


 


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności Grupy stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawstwa Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

Grupa świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu i produktów węglopochodnych Produkcja koksu i produktów węglopochodnych

Grupa jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych Produkcja wyrobów swobodnie kutych

Ten segment działalności Grupy obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Tan obszar działalności Grupy obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, szynoprzewodów i szaf sterowniczych dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego. Usługi