Udostępnij:

Koksownia Częstochowa Nowa Partnerem sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

2020-09-01 13:00:00

XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w tym roku w dniach 2-4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jednym z prelegentów będzie Marek Serafin Prezes Zarządu Koksowni Częstochowa Nowa. Partnerem sesji "Hutnicrwo w Polsce i Europie" jest Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

Europejski Kongres Gospodarczy to największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej. To wydarzenie, którego prestiż i rolę w przestrzeni europejskiego dialogu budowano przez ponad dekadę. To trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem ponad 11 tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich.

W sesjach i dyskusjach bierze co roku udział kilkuset panelistów. Gości tegorocznego Kongresu tworzą unijni komisarze, politycy i eksperci, ale przede wszystkim szeroka reprezentacja firm z Polski i Europy. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Drugiego dnia Kongresu zapraszamy na panel RZEMYSŁ – Hutnictwo w Polsce i Europie, który odbędzie się 3 września o godz.15.30, z udziałem Prezesa Zarządu Koksowni Częstochowa Nowa Sp. z o.o. Marka Serafina. Sesja będzie transmitowana on-line.

Panel poruszy tematy, takie jak:

  • Producenci i dystrybutorzy stali w okresie pandemii. 
  • Polityki ochrony klimatu i zaostrzanie norm środowiskowych a decyzje kluczowych producentów. 
  • Czy UE zachowa aktywa przemysłu stalowego – jaki kształt sektora po roku 2030? 
  • Posiadanie rodzimego sektora hutniczego w kontekście interesów gospodarek i bezpieczeństwa. 
  • Hutnictwo wobec barier w handlu międzynarodowym. 
  • Nowe technologie adekwatną odpowiedzią na wyzwania? 
  • Wytwarzanie stali w sieci powiązań kooperacyjnych.
     

Więcej szczegółów o Europejskim Kongresie Gospodarczym
 


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności Grupy stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawstwa Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

Grupa świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu i produktów węglopochodnych Produkcja koksu i produktów węglopochodnych

Grupa jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych Produkcja wyrobów swobodnie kutych

Ten segment działalności Grupy obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Tan obszar działalności Grupy obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, szynoprzewodów i szaf sterowniczych dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego. Usługi