Udostępnij:

KOFAMA Koźle poszerza swoją ofertę usług dzięki nowoczesnej piło-wiertarce

KOFAMA Koźle S.A.

2022-11-29 09:25:35

KOFAMA Koźle S.A. posiada w swojej ofercie specjalistyczne urządzenia, których użycie optymalizuje procesy przygotowania półfabrykatów wykorzystywanych na kolejnych etapach produkcji. 

Zakład produkcyjny KOFAMA Koźle S.A. w Żmigrodzie wyposażony jest w piło-wiertarkę DMS1206 przeznaczoną do cięcia, wiercenia oraz znakowania elementów prefabrykowanych z różnego typu profili, jak HEB, HEA, IPE, kątownik, profil zamknięty itp. Urządzenie zapewnia przyspieszenie i automatyzację prac, przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności produkcji oraz jakości wykonania.
 

Urządzenie składa się z następujących sekcji:

 1. Magazyn materiałów wraz z systemem podawczym, wyposażony w lokalny panel operatorski.
 2. Podajnik rolkowy wraz z systemem mocowania materiałów.
 3. Sekcja wiercąca składająca się z 3 niezależnych wrzecion wraz zamontowanymi narzędziami oraz systemem dociskowo-pozycjonującym.
 4. Sekcja znakująca z automatycznym numeratorem pneumatycznym.
 5. Sekcja tnąca (piła taśmowa).
 6. Podajnik rolkowy końcowy.
 7. Jednostka sterująca wraz z komputerem oraz pilotem zdalnego sterowania.
   

Podstawowe parametry urządzenia:

 • Maksymalny rozmiar elementu: 1250 x 600 mm  L-18 000 mm.
 • Minimalny rozmiar elementu: 80 x 80 mm
 • Ilość wrzecion wiercących: 3 (w osi X i Y – 2 wrzeciona, w osi Z – 1 wrzeciono)
 • Maksymalna średnica wiertła z płytkami wymiennymi: Ø40 mm
 • Maksymalna średnica wiertła krętego: Ø50 mm
 • Prędkość obrotowa wrzeciona wiercącego: 20-2000 r/min
 • Zakres cięcia kątowego: 0°-45°
 • Maksymalny rozmiar elementu przy cięciu kątowym 45°: 800 x 600 mm
 • Pole robocze maszyny obsługuje suwnica o udźwigu 8 ton
   

Wyceny wykonujemy indywidualnie dla każdego projektu na podstawie przesłanych zapytań wraz dokumentacją techniczną w formatach AutoCAD *.DWG, *DXF. Istnieje również możliwość wykonania dokumentacji wykonawczej na bazie rysunków w innych formatach.

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z oferty KOFAMA Koźle S.A. firmy zainteresowane wykorzystaniem urządzenia w swoim procesach technologicznych.
 


 


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności Grupy stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawstwa Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

Grupa świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu i produktów węglopochodnych Produkcja koksu i produktów węglopochodnych

Grupa jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH

Ten segment działalności Grupy obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Tan obszar działalności Grupy obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, szynoprzewodów i szaf sterowniczych dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego.