Udostępnij:

Wycieczka PZS Bieruń do Zakładu Produkcji Rozdzielnic ELEKTROBUDOWA w Koninie

ELEKTROBUDOWA Sp. z o.o.

2023-03-31 14:00:12

W ramach współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół w Bieruniu, w piatek 24 marca 2023 r. grupa 25 elektryków z klas czwartych bieruńskiej szkoły odwiedziła Zakład Produkcji Rozdzielnic ELEKTROBUDOWA w Koninie.


Wycieczkę przywitał Dyrektor Stanisław Wapniarski prezentacją o historii zakładu, jego możliwościach produkcyjnych oraz szerokim portfolio produktów. Po prezentacji uczestnicy obejrzeli spektakularne próby przeprowadzone na rozdzielnicach - były iskry i dużo hałasu. Następnie młodzież podzielona została na dwie grupy i pod przewodnictwem Kierownika Działu Badań i Rozwoju, Łukasza Nowaka oraz Kierownik zespołu technicznego przygotowania produkcji, Jacka Goździkiewicza ruszyła zwiedzać zakład. Panowie z ogromnym zaangażowaniem i imponującą wiedzą prezentowali kolejne etapy procesu produkcyjnego, a zwiedzający mieli okazję zobaczyć, jak wygląda hala produkcyjna oraz poszczególne elementy tworzące nowoczesne rozdzielnice. Najciekawszymi punktami wycieczki były próby napięciowe oraz przejście przez tzw. clean room do miejsca, gdzie powstaje serce rozdzielnic WN z izolacją gazową. 

Jestem pod ogromnym wrażeniem zakładu, świetna praktyczna lekcja dla naszych uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk. Do tej pory uczniowie o rozdzielnicach słyszeli na teorii, natomiast podczas wizyty poznali od podstaw proces technologiczny budowy nowoczesnych rozdzielnic, które tutaj w Koninie są produkowane - mówił Mariusz Meroń, Kierownik Szkolenia Praktycznego PZS Bieruń.

Zwiedzanie zakładu miało również na celu zapoznanie młodych elektryków z ofertą i warunkami pracy w ELEKTROBUDOWA sp. z o.o. 

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wycieczka do Konina, a współpraca w dłuższej perspektywie zaowocuje pozyskaniem młodych absolwentów w szeregi #ELEKTROBUDOWATEAM.
 


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności Grupy stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawstwa Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

Grupa świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu i produktów węglopochodnych Produkcja koksu i produktów węglopochodnych

Grupa jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH

Ten segment działalności Grupy obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Tan obszar działalności Grupy obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, szynoprzewodów i szaf sterowniczych dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego.