Udostępnij:

Koksownia Częstochowa Nowa partnerem sesji Hutnictwo na XV Europejskim Kongresie Gospodarczym 

Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

2023-04-19 09:00:11

XV Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz kolejny jednym z partnerów sesji „Hutnictwo” jest Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

W środę 26 kwietnia podczas trzeciego dnia kongresu o godzinie 11.30 odbędzie się panel pt. „Hutnictwo”, którego jednym z prelegentów będzie Marek Serafin, Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o. Zapraszamy do oglądania sesji, która będzie transmitowana on-line na stronie EEC 2023 po uprzedniej rejestracji.
 


 

Podczas dyskusji zostaną poruszone m.in. takie tematy, jak:

  • perspektywy branży hutniczej w Europie,
  • wyzwania geopolityczne, ekonomiczne i środowiskowe,
  • energia i regulacje jako główne źródła presji na sektor,
  • ochrona europejskiego rynku stali: narzędzia i dotychczasowe efekty,
  • technologie bezemisyjne, specjalizacja, efektywność, przetwórstwo,
  • stal wodorowa – jej zależność od dostępu do zielonej energii,
  • sektor stalowy jako pracodawca, kooperant i gwarant niezależności.
     

Europejski Kongres Gospodarczy  (EEC – European Economic Congress) to największa impreza biznesowa Europy Centralnej. To trzy dni pełne dyskusji o tym, czym żyją Polska, Europa i świat. W trakcie blisko 170 debat eksperci poruszać będą kluczowe tematy, trendy i tendencje zmieniające gospodarkę, kształtujące jej perspektywy w zmiennym, trudnym dla biznesu otoczeniu geopolitycznym i makroekonomicznym. To także gale finałowe konkursów czy Europejskie Forum Młodych Liderów. Wszystko to w towarzystwie uznanych autorytetów i ekspertów, komisarzy unijnych, decyzyjnych polityków, menedżerów dużych firm, przedsiębiorców, naukowców i ludzi mediów.

Więcej szczegółów o Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Autor: DP
 


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności Grupy stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawstwa Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

Grupa świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu i produktów węglopochodnych Produkcja koksu i produktów węglopochodnych

Grupa jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH

Ten segment działalności Grupy obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Tan obszar działalności Grupy obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, szynoprzewodów i szaf sterowniczych dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego.