Udostępnij:

KOFAMA Koźle odzyskała dawny blask

KOFAMA Koźle S.A.

2020-10-01 09:45:00

Wielkim sukcesem zakończyła się inwestycja pn. „Przebudowa i rewitalizacja zakładu produkcyjnego KOFAMA Koźle S.A.”. Przez 2 lata intensywnych prac udało się odtworzyć i przywrócić do pierwotnego stanu wygląd ponad 120-letnich budynków fabryki w Kędzierzynie-Koźlu. Głównym inwestorem całego przedsięwzięcia była firma ZARMEN Sp. z o.o.
 


 

W trakcie całego procesu rewitalizacji przebudowano i ulepszono pomieszczenia socjalne dla pracowników produkcyjnych oraz stworzono nowoczesne przestrzenie biurowe. Ważnym udogodnieniem stały się zmodernizowane szatnie i łaźnie oraz duża stołówka wraz z w pełni wyposażoną kuchnią. Na całym obiekcie działa opracowany przez INTEBUCO Polska Sp. z o.o. efektywny system kontroli dostępu do stref i pomieszczeń iACS. Kompleksowo wymienione zostały wszystkie instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz ciepłownicza.
 


 

Dotychczasowe nieeksploatowane budynki zastąpiono nową halą produkcyjną, co znacząco zwiększy możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa. Dzięki inwestycji park maszynowy KOFAMA Koźle powiększył się o:

  • stanowisko zrobotyzowane BIG RED do spawania konstrukcji wielkogabarytowej,
  • małe stanowisko zrobotyzowane do spawania,
  • wypalarkę gazowo – plazmową HACO wraz z robotem do cięcia profili 3D,
  • śrutownice.

Pozostałe obiekty znajdujące się na terenie zakładu zostały wyposażone w nowoczesne ogrzewanie i wentylację. 
 


 

Niepowtarzalny klimat dawnych lat nadaje KOFAMA Koźle odrestaurowana elewacja budynku socjalno - administracyjnego wraz z majestatyczną wieżą zegarową w otoczeniu pasma zieleni. Rewitalizacją objęte zostały również wszystkie tereny zielone wraz z chodnikami komunikacyjnymi, parkingiem, polem odkładczym oraz efektownym oświetleniem całego obiektu.
 

 
 

Przeprowadzony remont dał pracownikom zakładu KOFAMA Koźle S.A. nie tylko zupełnie nowe możliwości produkcyjne, ale przede wszystkim podwyższony komfort pracy.

Należąca do GRUPY ZARMEN firma KOFAMA Koźle S.A. jest zakładem, który od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji niezawodnych maszyn i urządzeń stosowanych zarówno w przemyśle węglowym, drzewnym, jak i chemicznym, ochronie środowiska oraz energetyce. Spółka świadczy również usługi w zakresie spawania, obróbki skrawaniem, prac ślusarskich oraz montażowych.


Realizacja inwestycji: Biuro Projektów Rafał Drobczyk

FOT.: Rafał Daniecki 
wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności Grupy stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawstwa Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

Grupa świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu i produktów węglopochodnych Produkcja koksu i produktów węglopochodnych

Grupa jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych Produkcja wyrobów swobodnie kutych

Ten segment działalności Grupy obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Tan obszar działalności Grupy obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, szynoprzewodów i szaf sterowniczych dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego. Usługi