Udostępnij:

Profesjonalna obróbka i cięcie wodą w KOFAMA Koźle

KOFAMA Koźle S.A.

2022-09-27 09:00:08

KOFAMA Koźle S.A. wprowadza do oferty usługi precyzyjnego cięcia i obróbki materiałów za pomocą wody, dzięki nowoczesnej wycinarce Waterjet Bystronic ByJet Flex 6030.

Profesjonalne urządzenie umożliwia precyzyjne wycinanie różnorodnych, zaawansowanych kształtów, przy jednoczesnym pozostawieniu przez głowicę gładkiej krawędzi cięcia w porównaniu do innych dostępnych na rynku metod, jak plazma czy laser. Metoda ta znacznie redukuje potrzebę dalszej obróbki materiału i skutecznie skraca czas technologicznego przygotowania materiału, zapewniając minimalną jego utratę w trakcie procesu.

Dodatkowo obróbka wodą pozwala uniknąć hartowania obrabianych krawędzi, wprowadzania naprężeń mechanicznych oraz odkształceń plastycznych materiału, spowodowanych wpływem temperatury obróbki w przypadku stosowania innych metod. Technologia WaterJet umożliwia nie tylko cięcie, ale również obróbkę wielu rodzajów materiałów począwszy od metali, poprzez kompozyty, szkło, kamień, marmury, po drewno, materiały drewnopochodne oraz tworzywa sztuczne. 
 


 

Nasze urządzenie przy ciśnieniu roboczym3600 bar/psi, pozwala na cięcie do grubości 100 mm na stole roboczym o wymiarach 3000 x 6000 mm i nośności 1600 kg/m2. Dokładności pozycjonowania głowicy to +/- 0,05 mm, powtarzalność to +/- 0,025 mm, a średnica strumienia wody wynosi od 0,8 do 1,5 mm.

Wyceny wykonujemy indywidualnie dla każdego projektu, na podstawie przesłanych zapytań wraz dokumentacją techniczną w formatach: AutoCAD *.DWG, *DXF. Istnieje również możliwość wykonania dokumentacji wykonawczej na bazie rysunków w innych formatach.

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z oferty KOFAMA Koźle S.A., firmy wykorzystujące w swoim procesach technologicznych elementy wycinane i obrabiane wodą.
 


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych Generalne Wykonawstwo Inwestycji Przemysłowych

Kluczowy obszar działalności GRUPY ZARMEN stanowią usługi budowlano-montażowe realizowane w formule Generalnego Wykonawcy Inwestycji Przemysłowych. Od projektowania, poprzez realizację i uruchomienie, na serwisowaniu kończąc.

Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych Usługi utrzymania ruchu zakładów przemysłowych

Usługi utrzymania ruchu GRUPY ZARMEN są świadczone m.in. dla zakładów przemysłowych z branży hutniczej, koksowniczej, metalurgicznej oraz cementowo-wapiennej.

Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego Modernizacje i remonty dla przemysłu energetycznego

GRUPA ZARMEN świadczy usługi z zakresu modernizacji i remontów kotłów energetycznych oraz urządzeń pomocniczych występujących w zakładach energetycznych.

Produkcja koksu i produktów węglopochodnych Produkcja koksu i produktów węglopochodnych

GRUPA ZARMEN jest znaczącym na rynku producentem koksu odlewniczego, wielkopiecowego i przemysłowo-opałowego. GRUPA ZARMEN jest również wytwórcą ubocznych produktów procesu koksowania węgla, tzw. węglopochodnych.

Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH Produkcja wyrobów swobodnie kutych I KUTO-WALCOWANYCH

Ten segment działalności GRUPY ZARMEN obejmuje produkcję wyrobów kutych swobodnie na prasach hydraulicznych. Produkcja obejmuje pręty, pierścienie rozkuwane, krążki, walce hutnicze, wały kołnierzowe i inne odkuwki kształtowe.

Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem Maszyny i urządzenia górnicze wraz z remontami i serwisem

Działalności GRUPY ZARMEN w tym zakresie obejmuje produkcję maszyn i urządzeń dla górnictwa, a także usługi remontowe i modernizacyjne urządzeń oraz instalacji górniczych. Grupa posiada szeroką ofertę produkowanych maszyn i urządzeń.

TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE TECHNIKA WYSOKOPRĄDOWA INSTALACJE ELEKTRYCZNE I AKPIA, SZYNOPRZEWODY, SZAFY STEROWNICZE

GRUPA ZARMEN specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, szynoprzewodów i szaf sterowniczych dla wielu sektorów gospodarki.

Projektowanie maszyn i urządzeń Projektowanie maszyn i urządzeń

Istotnym z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług przez GRUPĘ ZARMEN są usługi w zakresie projektowania oraz dostaw maszyn i urządzeń dla przemysłu ciężkiego.